Виплати ВПО: про зміни з 1 листопада 2023 року

З 1 листопада 2023 року змінилися правила оформлення виплат ВПО, які вперше звертаються за призначенням такої допомоги від держави. Завдяки цим нововведенням ВПО мають більше можливостей для зручного та ефективного отримання необхідної допомоги в умовах складної ситуації.

Допомога на проживання призначається для забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування внутрішньо переміщених осіб працездатного віку.

Допомога призначається ВПО:

які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;

у яких житло зруйноване або непридатне для проживання та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Допомога також призначається дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Розмір допомоги, як оформити, скільки чекати:

З 1 листопада 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;

для інших осіб – 2000 гривень.

Куди звернутися очно та як через Дію

Заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам подається одним із членів сім’ї:

структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної (військової) адміністрації (адреси структурних підрозділів можна знайти за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/8506.html)

виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради,

уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи центру надання адміністративних послуг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи із використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (за технічної можливості) та електронних систем Мінсоцполітики.

Порядок подання заяви онлайн за допомогою застосунку Дія:

За наявності технічної можливості заява може подаватися в електронній формі за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням застосунку Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту. Послуга доступна лише для громадян, які ще не мають довідки ВПО.

Покроковий алгоритм подання заяви для отримання допомоги:

Переконайтеся, що у вас встановлена остання версія застосунку Дія.

Зайдіть у Дію, натисніть Послуги ⟶ Оформлення допомоги для ВПО.

Вкажіть актуальну адресу поточного місця проживання. Підтвердьте місце за допомогою геолокації. Натисніть Зареєструватися без дітей, якщо не маєте дитини або хочете зареєструватися без неї. Якщо ж у вас є дитина й ви хочете оформити їй довідку переселенця та допомогу, дивіться інструкцію, як оформити довідку ВПО для дитини.

Для оформлення фінансової допомоги, натисніть Хочу отримати допомогу й виберіть картку єПідтримка. Якщо вам потрібна додаткова допомога, вкажіть, яка саме — медична, освітня та/або гуманітарна — і залиште контактні дані.

Перевірте, чи всі дані в заявці вказані правильно, та натисніть Надіслати.

Протягом якого строку призначається допомога:

Допомога призначається органом соціального захисту населення протягом 15 робочих днів з моменту отримання заяви, у тому числі поданої в електронній формі засобами застосунку Дія.

Як звернутися за допомогою дитині, недієздатній / обмежено дієздатній особі:

Неповнолітня дитина у віці з 14 по 18 років має право самостійно звернутися за призначенням допомоги. Заяву малолітній дитині у віці до 14 років, яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені:

особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах, за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення; особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування; особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилася без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування).

Заяву про призначення допомоги особі, яка визнана судом недієздатною або обмежено дієздатною, може подавати її законний представник (для недієздатних осіб, яким призначено опікуна або піклувальника), уповноважена особа органу опіки та піклування (для осіб, яким не призначено опікуна чи піклувальника або втрачено з ним зв’язок під час надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях).

Кому виплати не призначаються / припиняються:

Виплати на проживання не призначаються або припиняються внутрішньо переміщеним особам, які на дату звернення по допомогу перебували за межами території України більш як 30 календарних днів підряд або більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги зареєстрували / задекларували місце свого проживання у житловому приміщенні/частині житлового приміщення, що зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, після факту їх пошкодження чи руйнування (крім малолітніх та неповнолітніх дітей); відбувають покарання в місцях позбавлення волі; засуджені за злочини проти основ національної безпеки України або оголошені в розшук.

Інші підстави не призначення/припинення виплат: у разі зазначення дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації для території, з якої відбулося внутрішнє переміщення; виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем встановлення факту (за умови документального підтвердження або офіційного підтвердження від органів місцевого самоврядування, благодійних чи міжнародних організацій) відновлення житлового приміщення, забезпечення житлом для постійного проживання або житлом, віднесеним до фондів тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, або коштів благодійних чи міжнародних організацій, або власних коштів особи (крім місць компактного поселення); Зміни, що вступили в силу з 1 вересня 2023 року. Якщо ВПО придбала транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа); придбала на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг); має на депозитному рахунку більше 100 тис. грн або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав, або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень; здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних (у тому числі реабілітаційних, протезування) соціальних та/або освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. грн; має у власності житлове приміщення / частину житлового приміщення, яке знаходиться поза зоною (можливих) бойових дій чи на не окупованих територіях площею більше 13,65 кв. м на особу; перебуває на повному державному утриманні.

/Files/images/dgj.jpg

ВПО внутрішньо переміщена особа.

Допомога допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Порядок Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою КМУ 332 від 20.03.2022 р.

Спільна сумісна власність майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружиніта чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

ЄІБДВПО Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб.

Розпорядження КМУ№ 204 Розпорядження КМУ «Про затвердження переліку адміністративно територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках програми «єПідтримка» від 6.03.2022 р. № 204.

Порядок Порядок надання допомоги на проживання ВПО, затверджений постановою від 20.03.2022р. КМУ № 332.

Наказ Мінреінтеграції наказ Мінреінтеграції №75 яким затверджено перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Щомісячна адресна допомога щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, порядок надання якої затверджено постановою КМУ № 505 (втратила чинність 22.03.2022р.).

Висновок ЛКК/МСЕК висновок лікарсько-консультативної комісії/медико-соціальної експертної комісії.

Уповноважений орган орган соціального захисту населення.

Уповноважена особа уповноважена особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Портал Дія Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Дитина особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Малолітня дитина дитина до чотирнадцяти років.

Неповнолітня особа дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Через військову агресію росії мільйони українців втратили житло або через небезпеку були вимушені покинути свої домівки. За даними ООН 6,5 млн. осіб стали вимушеними переселенцями.

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського Уряд України розробив та реалізує комплексну програму підтримки переселенців, яка охоплює три напрямки: гроші, робота та житло. Програма почала роботу з 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. З 30-го березня запрацює реєстрація через застосунок «Дія». Виплати будуть здійснюватися на банківську картку.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою (далі - ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. №269 внесені зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”.

Згідно даної постанови на отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/64/2022#Text воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204:

Тобто на отримання довідки і внесення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022 р. (дати введення воєнного стану) з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.

На отримання допомоги мають право ВПО, інформація про яких міститься в ЄІБДВПО.

Зокрема йдеться про наступні категорії:

1. Упродовж березня-квітня 2022 року:

• особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя, а також із території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та такої, що визначена в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ № 204, і які звернулися за наданням допомоги до 30 квітня 2022 р. включно (крім того малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника, у разі звернення за наданням допомоги до 15 травня 2022 р. отримуватимуть допомогу починаючи з березня 2022 р.);

• особи, які станом на 1 березня 2022 р. отримували щомісячну адресну допомогу. Допомога таким особам була призначена автоматично, без подання додаткової заяви.

2. Починаючи з травня 2022 р. допомога призначається особам:

• які перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, території територіальних громад,

що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій

окупації, оточенні (блокуванні);

• у яких житло зруйноване або непридатне для проживання, і які до 20 травня 2022 р. подали

інформаційне повідомлення на відшкодування (постанова КМУ 380), або які в будь-який час

підтвердили відповідний факт документом, виданим органами місцевого самоврядування або

ДСНС або Нацполіції.

3. Право на отримання допомоги мають особи, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 р. у разі їх повторного переміщення з тимчасово окупованої території РФ території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) після 24 лютого 2022 р. Такі особи мають за новим місцем проживання звернутись до уповноваженого органу за отриманням довідки та подати заяву на призначення допомоги на проживання.

Для отримання довідки особа може звернутися за місцем свого фактичного перебування до:

структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, уповноваженої особи територіальної громади,

центру надання адміністративних послуг.

Постанова передбачає можливість подання документів через Портал «Дія» із включенням поданих даних до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та формування довідки в електронному вигляді.

При зверненні до цих органів, уповноважені особи видають довідку ВПО за своїм підписом і формують електронну справу для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, – через законного представника (батьки, усиновителі, а також опікуни та піклувальники).

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина.

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Для оформлення довідки необхідно подати такі документи:

1. Заява (встановленого зразка).

2. Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.

3. Свідоцтво про народження дитини.

Додатково при необхідності подаються:

• документ, що посвідчує особу законного представника;

• документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника;

• документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною і заявником.

Увага! Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення ВПО, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.

Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/505-2014-%D0%BF#Text

/Files/images/мед.jpg

Які медичні послуги переселенці можуть отримати безоплатно?

Внутрішньо переміщені особи нарівні з іншими громадянами України мають право на отримання безоплатних медичних послуг, передбачених Програмою медичних гарантій https://cutt.ly/oZt2lgi У 2022 році, зокрема, йдеться про:

лікування інсульту та інфаркту; дослідження для раннього виявлення онкології; супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги; медичну допомогу породіллям та новонародженим у складних випадках; первинну та екстрену медичну допомогу; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах та в умовах стаціонару одного дня; вакцинацію від COVID-19;. неонатальний скринінг;

мамографію, гістероскопію, езофагогастродуоденоскопію, колоноскопію, цистоскопію, бронхоскопію тощо.

Разом із тим в умовах воєнного стану продовжує діяти програма «Доступні ліки», яка дозволяє безоплатно або з невеликою доплатою отримати медичні препарати пацієнтам, які потребують амбулаторного лікування:

серцево-судинних захворювань;

цукрового діабету першого/другого типу;

нецукрового діабету;

бронхіальної астми;

розладів психіки та поведінки;

епілепсії.

Куди звертатися переселенцям для отримання медичної допомоги?

Якщо збережено зв'язок із сімейним лікарем після переміщення, найперше слід звернутися до нього, що дистанційно отримати:

первинну консультацію;

електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та на інсулін;

електронне направлення до лікаря-спеціаліста.

Якщо ж сімейний лікар не відповідає або потрібна очна консультація чи щеплення, внутрішньо переміщена особа має право звернутися до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. Детальніше про це ось тут https://cutt.ly/aZtsuQL

Звертаємо увагу, що за відсутності укладеної з лікарем декларації переселенці можуть звернутися до будь-якого лікаря первинної медичної ланки (сімейного лікаря, педіатра, терапевта) за новим місцем проживання, щоб безкоштовно отримати:

спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювання; базові тести й аналізи; направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження; паліативну допомогу, яка забезпечує максимально можливу якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами та членів їхніх родин; рецепти на «Доступні ліки», а також на інсулін, якщо це повторний рецепт; щеплення відповідно до календаря вакцинації.

Крім того, без направлення приймають стоматологи, фтизіатри, психіатри, наркологи, гінекологи (зокрема, і дитячі), а також лікарі, у яких під наглядом перебувають пацієнті із хронічними захворюваннями.

/Files/images/prezentatsya/пі.jpg

/Files/images/гу.jpg

У Канівській міській територіальній громаді з початку повномасштабного вторгнення росії і дотепер тисячі переселенців отримують не тільки прихисток, а й гуманітарну допомогу у вигляді продуктів, речей та медикаментів.

Зауважимо, нині отримати допомогу можуть переселенці, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Для цього необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету міськради (вул. Шевченка, 49) де фахівці установи оформлять спеціальну довідку ВПО.

Потім вимушеним переселенцям необхідно обрати вид допомоги відповідно до нагальних потреб. Так, за одноразовими продуктовими наборами (за наявності) можна звернутися до міського центру соціальних служб (вул. Шевченка, 49, другий поверх). Графік роботи пункту видачі: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 13:00 години. Контактні телефони для довідок: (047-36) 3-12-22, (047-36) 3-42-09, 063 504 92 49.

Картоплю можна отримати у садочку «Теремок» (вул. Героїв Дніпра, 4), консервацію – у приміщенні КП «Авто-Ріка» (вхід зі сторони магазину «АТБ»). Графік роботи пунктів видачі: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 13:00 години.

Ковдри та подушки (вживані) можна отримати у приміщенні міської ради (вул. О.Кошового, 3, вхід з двору). Графік роботи пункту видачі: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 13:00 години.

Одяг та взуття для дорослих, які приносять небайдужі жителі громади. Також дитяче харчування, речі, засоби гігієни видають у волонтерському пункті на базі міського будинку культури (вул. О.Кошового, 1). Графік роботи пункту видачі: щоденно з 09:00 до 16:00 години.

Ще один пункт видачі речей, взуття та засобів гігієни працює на базі Канівського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю (вул. Кошового 12, територія дитсадка «Білочка», вхід зі сторони автовокзалу). Графік роботи пункту видачі: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 16:00 години. Контактні телефони для довідок: (047-36) 3-20-95, 067 937 9131, 066 722 5341.

Ліки (знеболюючі та жарознижуючі) за направленням від сімейного лікаря можна безоплатно отримати у Канівській центральній районній аптеці №91 (вул. Героїв Дніпра, 35).

Додамо, особи, які потребують психологічної підтримки можуть звертатися у службу психологічної підтримки (вул. Шевченка, 49, 2 поверх). За попереднім записом за номерами 0964125358, 0501853311.

Примітка, для отримання гуманітарної допомоги при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Важливо, можливі зміни у графіку роботи пунктів видачі допомоги. Про це буде поінформовано попередньо.

/Files/images/сл.png

У межах проєкту «Задоволення нагальних багатогалузевих гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та Канівська міська Рада уклали меморандум про співпрацю щодо надання багатоцільової фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

9 лютого 2023 року представники фонду спільно з міським головою Канева Ігорем Ренькасом обговорили спільний план дій задля допомоги людям, які нині знайшли прихисток у Канівській міській територіальній громаді. Станом на початок лютого тут офіційно зареєстровано 5400 ВПО.

Відповідно до вимог програми подати заявку на отримання грошової допомоги можуть:

внутрішньо переміщені особи, які стали на відповідний облік, отримали довідку ВПО та перемістилися в цільові громади програми;

багатодітні родини, у складі яких — понад три дитини до 18 років;

домогосподарства, в яких мешкають особи з інвалідністю (І та ІІ груп інвалідності);

домогосподарства, в яких один дорослий (батько/матір) самостійно утримує та піклується про дитину чи дітей;

домогосподарства, що складаються з людей віком від 60 років.

Загальний розмір виплат становитиме 6660 грн на одного члена домогосподарства. Сума грошової допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму, становить 2220 грн на місяць і покриває тримісячний період.

Отримати інформацію та подати заявку щодо отримання фінансової допомоги можна за номером телефону нашої гарячої лінії БО «БФ «ССС»: 0 800 33 27 40.

Проєкт реалізується спільно з «Консорціумом реагування» за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine — USAID Україна (BHA). Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» є імплементаційним партнером CARE, що входить до складу консорціуму.

Триває реєстрація на багатоцільову грошову допомогу для внутрішньо переміщених осіб

Багатоцільову грошову допомогу від благодійної організації «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані на території Канівської міської територіальної громади (місто Канів, села: Яблунів, Межиріч, Лука, Бабичі, Кононча, Гамарня, Хмільна, Михайлівка, Хутір-Хмільна, Пекарі).

Виплати передбачені тим ВПО, які не отримували грошову міжнародну допомогу (6660 гривень за три місяці) від листопада минулого року включно.

Для отримання допомоги необхідно зареєструватися у формі - https://forms.gle/bfXHNF2D3nK3U76SA. Реєструватися потрібно лише одному представнику з сім’ї (родини), яка проживає разом.

Координатори зв’яжуться і домовляться про зустріч для оформлення виплати. Візит представників благодійної організації до Канева попередньо заплановано на 27-28 лютого ц. р.

Нагадаємо, нещодавно Канівський міський голова Ігор Ренькас і виконавчий директор Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Дермот Гамільтон підписали спільний Меморандум про співпрацю. Основним напрямком у рамках підписаного меморандуму стане надання внутрішньо переміщеним особам гуманітарної, багатоцільової фінансової та іншої допомоги для забезпечення їх соціальних та економічних прав.

/Files/images/dgj.png

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi