Нащадкам перемоги

/Files/images/Изображение.JPG

фото І.Ф. Синьощокого

Світлину зроблено під час закладання капсули "Нащадкам перемоги" 1975 року на 30-річчя визволеня від фашизму. В церемонії брали участь ветерани війни, діти та онуки колишніх фронтовиків. Капсула знаходиться в гранітній плиті біля музею А. П. Гайдара. В нашій бібліотеці є збільшена копія фото, яке надав ветеран війни Головченко М. Він закликає тих, хто впізнає себе, або їх нащадків прийти до цього місця в 100-річчя перемоги 2045 року.

Пишаються народи одвічно рідним словом.

8 листопада в читальній залі відбулась інформаційна година з нагоди Дня української писемності та мови. /Files/images/Изображение 009.jpg

Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Кожен народ – патріот своєї країни, він любить її, поважає її закон і бореться за її незалежність і волю, якщо того немає. А ми, українці, тільки зовсім недавно здобули свою незалежність. Тепер у нас є свої держава, воля, своя мова. І хоч як не глумились із нашої мови, принижували і забороняли, не хотіли слухати і чути її мелодику звучання, а сьогодні вона відроджується.

Не замовкла в устах патріотів рідного слова, звучала в народній пісні, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. Яка ж вона чиста, гарна, багата і мелодійна, наша українська мова.

Рідна мова. І чується лагідний, теплий голос матері, яким вона будить нас уранці. Хіба ще хтось вміє промовляти такі слова, як наші українські мами? Адже цілий світ визначає, що українська мова – чудова, мелодійна, багата.

Так проходило спілкування з присутніми, а це користувачі бібліотеки, обмінялися думками. До уваги відвідувачів заходу був представлений книжковий перегляд, а для дитячої аудиторії – огляд літератури «Вся історія народу в його писемності і мові». Найбільше зацікавили: «Збірник козацьких літописів», «Кириличні рукописні книги у фондах Львівської наукової бібліотеки», та Історія Русів.

/Files/images/Изображение 012.jpg

/Files/images/Изображение 011.jpg

Хай не буде переводу козацькому роду

3 жовтня 2013 р. у Канівській міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбувся вечір «Хай не буде переводу козацькому роду».

/Files/images/DSCN3197.jpg

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

/Files/images/DSCN3227.jpg

Наша мандрівка – в історію давню і близьку, в якій поєдналася розповідь про славну Січ Запорозьку з тими піснями і думами, що їх складав народ про своїх героїв, своїх богатирів розпочалася з ведучими: бібліотекарями читальної зали Гончар Олени та Сасько Олени. Вони розповіли про створення козацтва, походи, завоювання та побут.

/Files/images/Изображение 018.jpg

У літописі українських земель є славетний період козаччини, де ведуться згадки і про наш канівський козацький полк та видатних козаків Підкову та Кішку, про їх славетні подвиги присутні (читачі, студенти, учні шкіл) дізналися з виступів завідувачки науково-дослідницького відділу Шевченківського Національного заповідника «Канів від давнини до сучасності» Ісаєвої Ольги Миколаївни та провідного зберігача фондів цього ж відділу Осипенко Таміли Володимирівни.

/Files/images/Изображение 023.jpg

Слава козаків була у їх ватажках. Про одного з таких видатних гетьманів – Мазепу, жваво і цікаво розповів давній читач бібліотеки Гнучий Олександр Миколайович.

/Files/images/Изображение 017.jpg

/Files/images/Изображение 028.jpg

Козаки були віддані своєму товариству, любили влучне слово, дотепні жарти, вигадки й розваги. А над усе – пісню. Козацькі пісні лунали з вуст учнів канівської школи мистецтв, вихованців Чернової Наталії – Щипака Владислава та Жиліна Олександра, гуморески розповів учень школи № 1 Бовшик Ілля. Запальних пісень заспівала працівник канівського училища культури та мистецтв Семак Тетяна.

/Files/images/Изображение 026.jpg

Гості мали змогу поспілкуватися з сучасними козаками Канівщини під проводом отамана полковника канівського полку Мороза Михайла.

/Files/images/Изображение 030.jpg

Оскільки наша бібліотека сучасна – вечір супроводжувався колоритними українськими відео роликами на козацьку тематику, які підготувала бібліотекар Кураченко Оксана. Поряд із традиційною книжковою виставкою найновіших українських романів про козаків представлено онлайн-проект “Даогопак” www.daogopak.com: 3-х томний комікс блок-бастер про пригоди козаків із лицарського ордену магії і майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі.